Намачкахме Куба във волей зрелище

снимка: bgvolleyball.com

Националите на България записаха трети успех на световното първенство, на което страната ни е съдомакин. Състезателите на Пламен Константинов се наложиха категорично над Куба с 3:0 (25:22, 25:16, 25:18) в четвърти двубой от група D на надпреварата, изигран пред над 5000 души в зала "Конгресна" във Варна.

Мачът бе наблюдаван на живо от президента на ФИВБ Ари Граса, президента на ЦЕВ Александър Боричич, президента на БФВ Данчо Лазаров и вицепрезидента на федерацията Любомир Ганев.

Двата тима започнаха равностойно, като се догонваха в резултата. При 10:7 нашите натрупаха добра преднина, но позволиха на кубинците да я стопят. Впоследствие "островитяните" отново изравниха, но "лъвовете" се мобилизираха и дръпнаха.  При 21:17 селекционерът Пламен Константинов поиска видео повторение, което промени резултата в наша полза. Тодор Скримов влезе на мястото на Валентин Братоев. В ключовите моменти кубинците влязоха в серия от 5 точки, но българският тим успя да спре кубинската атака и да затвори при 25:22.

Вторият гейм стартира идентично. При първото техническо прекъсване "трикольорите" поведоха с добра разлика и да задържат опонента на разстояние. Волейболистите на Николас Бибес опитаха да се върнат в играта, но не успяха. Сервисът на Николай Пенчев буквално обезсили съперника, което предначерта и изходът на гейма.

В третата част нашите момчета отново доминираха и оставиха без шанс кубинските волейболисти. "Лъвовете" бяха по-класният отбор и това личеше до самия край. Така националите бетонираха третата си позиция и ще продължат участието си в столичната "Арена Армеец".

Във вторник (18 септември) момчетата на Пламен Констнтинов играят срещу Полша от 20:30 ч.