Нафтата падна от Марица във Втора лига

Отборът на “Марица” победи с 0:2 при гостуването си на “Нефтохимик” в мач от 6-ти кръг от шампионата във Втора професионална лига. Двубоят се игра на стадиона в близкия до Бургас град Българово, където “шейховете” играят своите домакински срещи. Двата тима изиграха интересен и оспорван мач, преди който имаха равен точков актив от по 3 точки. За “Марица” извън групата останаха контузените Джунейт Яшар и Николай Колев. За домакините пък дебютира китайския футболист Дзаминг Люй.
“Марица” изигра добър двубой, в който момчетата на Стоян Димитров бяха пределно мотивирани, играха мъжки и заслужено стигнаха до така важния успех.
През първата част двата тима имаха поделено надмощие и до някъде логично резултатът след 45 минути игра беше 0:0. “Жълто-сините” имаха няколко шанса да открият, но не съумяха да го направят. Домакините също имаха две по-опасни ситуации, но Илия Николов се справи с удара на Цветан Филипов в 21-та минута, а шут на Даниел Стоянов в 28-та минута срещна гредата.
През втората част маричани показаха воля за победа и с разумна игра стигнаха до успеха. Първо в 55-та минута Венцислав Гюзелев откри в полза на маричани със своя дебютен гол във Втора лига, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините, които след гола изглеждаха разколебани. В 88-та минута Димитър Юруков вкара втори гол за “Марица” и узакони победата на своя тим. Така момчетата в жълто-синьо доказаха на скептиците, че освен потенциал имат и дух.
След победата “Марица” вече има 6 точки в актива си, като и двете победи на “жълто-сините” са постигнати на чужд терен.
В следващия кръг “Марица” приема в Пловдив тима на “Черноморец” (Балчик), който днес надви “Монтана” с 1:0. Двубоят ще се играе на терена на футболен комплекс “Ботев 1912” в квартал “Коматево”.