Нафтата на крачка от титлата

снимка: Facebook/ Волейболен клуб "Нефтохимик 2010" Бургас

Нефтохимик 2010 надигра Монтана с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) в третия мач от финалната серия в Суперлигата. По този начин волейболистите на Петър Дочев поведоха с 2:1 победи и се доближиха само на един успех от спечелване на шампионската титла.

За разлика от първите два мача в Монтана, този път играчите на Даниел Пеев не успяха да се противопоставят на фаворита и да бъдат равностойни. Домакините доминираха от начален удар през целия мач, което имаше решаващо значение за крайния резултат.

В първия гейм след първото техническо прекъсване силна серия на Валентин Братоев от начален удар позволи на домакините на излязат с 3 точки напред при 11:8. Монтана съумя да изравни при 13:13. Последваха нови силни моменти за Нефтохимик 2010 и аванс от 20:14, който се оказа достатъчен за спечелването на първия гейм.

Във втория домакините буквално разбиха посрещането на Монтана. Нефтохимик 2010 тотално превъзхождаше на сервис, което направи разликата в гейма. От другата страна на мрежата гостите допуснаха много грешки.

Монтана започна третия гейм с разпределител Делчо Раев, който замени Любомир Агонцев. Картината на терена обаче не се промени и Нефтохимик 2010 стигна до победата в мача без да даде гейм на съперника.

Четвъртият двубой между двата отбора е в понеделник, 17 април, от 18:30 ч. в зала "Младост" в Бургас.