Надхитрихме Норвегия, вратарят Илиев герой за нашите

снимка: lap.bg

Лъвовете на Петър Хубчев стигнаха до втора победа в Лигата на нациите, след като надвиха Норвегия с 1:0. Мачът бе много тежък, защото гостите натскаха през повечето време. Селекцията на България поведе в класирането в група 3 на лига "C" с пълен актив от 6 точки.

В герои за България тази вечер се превърнаха Радослав Василев и най-вечче Пламен Илиев-Тигъра. Първият вкара гола, а вратаря стори чудеса от храброст под рамката. Нападателят на Черно море влезе на смяна и реализира единственото попадение в мача в 59-ата минута.

Първоначално заявеният сред титулярите Симеон Славчев се контузи на загрявката, което принуди Петър Хубчев "на пожар" да извършва промяна. Така от първата минута стартира капитанът на Берое Мартин Райнов.

Скандинавците имаха 4-5 отлични шанса, но Пламен Илиев ги разколеба с котешки рефлекс. В единствения ни добър шанс реализирахме, а после мъжки се бранихме, за да се поздравим с успеха за кеф на около 10 000 о трибуните.