Надал прегази Вавринка за трета титла в Мадрид

Местният любимец Рафаел Надал спечели за трети път в кариерата си Мастърса в Мадрид с награден фонд 4,3 милиона евро.

На финала поставеният под номер 5 испанец победи без особени проблеми отстранилия Григор Димитров Станислас Вавринка (Швейцария) с 6:2, 6:4 за 72 минути игра, записвайки девета поредна победа над швейцареца от 9 мача помежду им.

Краля на клея реализира ранен пробив, за да поеме контрола върху първия сет, в който даде само два гейма на съперника си. Той поведе с 4:0 и след 31 минути игра водеше със сет аванс.

Във втората част Вавринка поведе с 3:2, но допусна Надал да вземе следващите три поредни гейма, което предреши крайния победител.

Така Надал триумфира в Мадрид за трети път след 2005 и 2010 година, с което се изравни с  Роджър Федерер по брой спечелени титли от турнира в испанската столица.