Надал пречупи корав аржентинец и е на 1/4-финал срещу Чилич

снимка: twitter.com

Световният номер 1 Рафаел Надал се класира на 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия за десети път в своята кариера. Миналогодишният финалист в Мелбърн изигра гладиаторска битка с аржентинеца Диего Шварцман и го надви с 6-3, 6-7(5), 6-3, 6-3. Двубоят на централния корт "Род Лейвър Арена" продължи близо 4 часа, а нисичкият аржентинец не се даде лесно на Матадора.

В първия сет двамата тенисисти играха много добре и взимаха подаванията си до 4-3 в полза на Рафа. В най-важния момент Надал проби и сервира за сета, като взе подаването си на нула и така затвори частта при 6-3.

Във втория сет Шварцман показа зъби и изравни резултата. В тази част двамата си размениха по 3 пробива, като най-драматичен бе моментът, в който 31-годишният испанец сервираше за сета при резултат 6-5. Той обаче загуби подаването си на 30 и така се стигна до тайбрек.

Там резултатът се движеше точка за точка до 4:4. Тогава поставеният под номер 24 в схемата Шварцман демонстрира хладнокръвие и с чудесни удари спечели частта след 7:4.

Рафа имаше бърз отговор. Той проби за 3-1 в третия сет и до края не даде инициативата на аржентинския си опонент. Същото се случи и в четвъртата част. Надал имаше доста проблеми при първото си подаване, след като даде 5 брейкбола на Шварцман, но успя да отрази всички възможности за пробив. След това Рафа проби при 2-1. До края той даде 2 точки за пробив на опонента си, но ги спаси и затвори мача след третия си мачбол след 6-3, 6-7(5), 6-3, 6-3.

На 1/4-финал Надал ще мери сили срещу хърватина Марин Чилич, който по-рано отстрани Пабло Кареньо Буста. Испанецът бе победен със 7-6(2), 3-6, 6-7(0), 6-7(3).