Надал измъкна невъзможен мач от Пуй в Пекин

снимка: twitter.com/China Open

Рафаел Надал отново демонстрира защо е тенисистът с най-силна психика. Матадора спаси два мачбола срещу Люка Пуй и го обърна, за да спечели с 4-6, 7-6(6), 7-5. Така след инфарктната победа испанецът продължава във втория кръг на турнира в Пекин. Там номер 1 в света ще срещне У Ди от Китай или Карен Качанов от Русия.

В първия сет двамата тенисисти спечелиха първите си две подавания, но Надал бе пробит на 15 в петия гейм. Оттам нататък французинът не изпусна инициативата и затвори частта с 6-4 без особени проблеми.

Битката обаче тепърва започна, защото, притиснат до стената, Надал играе най-добрия си тенис. Испанецът го показа отново в гладиаторски втори сет. В него Рафа имаше цели три възможности за пробив, но не се възползва от тях. Той даде на съперника си само 1 шанс да го пробие, но нервите му се оказаха силни и Пуй също не направи брейк.

Логично, накрая се стигна до тайбрек, в който французинът влезе по-добре. Той водеше през цялото време и накрая получи два мачбола при 6:4 в своя полза. Феноменалният Надал обаче се измъкна от тази невъзможна ситуация, направи два минибрейка и обърна до 8:6, за да вкара мача в решителен трети сет.

И там битката бе ожесточена, а пробивът падна чак в 11-ия гейм, когато Надал поведе с 6-5 и сервира за успеха. Матадора приключи мача с феноменални отигравания на мрежата и брилянтна защита, с което се характеризираше играта му през целия двубой.