Национал спаси своя тим от загуба в Италия

Българският национал Андрей Гълъбинов се разписа за Авелино при равенството 2:2 като гост на закъсалия Юве Стабия в мач от 35-ия кръг на италианското футболно първенство във втора дивизия.

Гълъбинов влезе като резерва в 79-ата минута на мястото на Франческо Милези и в 88-ата минута донесе точката на отбора си. Той вкара 11-ия си гол за сезона с глава след центриране от дясно на Мариано Арини.

Луиджи Касталдо също реализира за Авелино в последните секунди на първата част, а домакините на два пъти повеждаха след попадения на Фабио Казерта, но така и не успяха да удържат аванса си.

Авелино записа трети мач без победа в Серие Б и падна на десето място с 49 точки. Лидер убедително е Палермо със 72 точки, с 15 точки преднина пред втория Латина

. Юве Стабия остана последен със 17 точки и без победа в 13 поредните си срещи от 25 януари насам.