Национал се заигра с дабъл-дабъл и донесе победа на своите

снимка: bgbasket.com

Родният баскетболен национал Йордан Минчев изигра страхотен мач за своя МЗТ Скопие в последен двубой от четвъртия кръг на Адриатическата лига, като донесе първа победа на тима като гост. МЗТ се наложи в Александровац над Игокеа със 108:99. В навечерието на 19-ия си рожден ден Минчев отбеляза 19 точки, овладя 9 борби и прибави две асистенции и открадната топка за 29 минути игра.

Само Дамян Стояновски имаше повече точки от него - 23. Бившият играч на Маями Хийт Дорел Райт завърши с 29 точки за Игокеа.

Двубоят бе изключително завързан и равностоен, като се реши едва в последната минута с уникална серия от 10:0 за МЗТ.

Игокеа водеше с 99:98, но след две бързи тройки на Боян Трайковски и Стояновски, както и пропуснати тройки от другата страна, МЗТ имаше 5 точки аванс с 33 секунди до сирената. Оттам нататък македонският тим довърши домакините.

МЗТ е с актив от две победи и две загуби в Адриатическата лига. Следващият мач на Минчев и компания е на 23 октомври срещу Цибона.