На 38 години Тони е голмайстор на Серия А (ВИДЕО)

Сякаш целият отбор на Верона бе решил да играе за своя нападател, лидер и талисман Лука Тони в последния 38-ми кръг на италианската Серия А срещу Ювентус. 38-годишният бивш национал се разписа при изключително драматичното и емоционално равенство 2:2 с действащия шампион на Калчтото.

Така Тони вече има 22 гола през сезона в първенството и вероятно ще се поздрави с трофея за най-добър голмайстор „Капоканониере“. Карлос Тевес от „Старата госпожа“ изпусна дузпа и не можа да увеличи своята сметка (20 попадения), а Ювентус изпусна победа в самия край на добавеното време.

След подаване на Пол Погба резултатът бе открит в 42-ата минута от Роберто Перейра, но в 48-ата Тони попадна в прегръдките на съотборниците си с ключово за персоналната си награда изравнително попадение.

Фернандо Йоренте се разписа за 1:2 в 57-ата минута, а в самия край на редовното време победата на Ювентус изглеждаше сигурна, защото Рафаел Маркес направи ненужно нарушение в наказателното поле срещу Йоренте.

Вратарят Рафаел обаче отклони шута от бялата точка в 88-ата минута на Карлос Тевес и изтича да поздрави Тони, сякаш за да му подскаже, че заслужава признание за голмайсторския приз на нападателя на Верона.

В 92-ата минута Симоне Пепе маркира по най-нелепия начин вероятно последния си мач с екипа на Юве – червен картон. От последвалото центриране от фаул Хуанито Гомес се извиси и с глава вкара важното за доброто настроение на домакините изравнително попадение – 2:2.

Така Ювентус приключва сезона в Серия А с 87 точки на първото място, а Верона е 13-ти с 46 пункта. 22 от 49-те гола на тима са дело на Лука Тони, който утре ще разбере дали в действителност става голмайстор на шампионата – Интер на Мауро Икарди приема Емполи в неделя от 21:45 часа.

Аржентинският нападател на „нерадзурите“ е с 20 гола досега и само той може да попречи на Тони да заслужи ценното индивидуално отличие.