N-ти Исторически срам! Левски безпомощен срещу лихтенщайнци, отпадна от ЛЕ

снимка: lap.bg

Левски отвори нова срамна страница в своята история, що се отнася ди евроучастията на тима. Насред "Герена" "сините" бяха тотално безпомощни срещу полуаматьори от...Лихтенщайн и отпаднаха от Лига Европа. Воденият от очевадно несправящия се с функциите си треньор Делио Роси отбор стигна само до 3:2 срещу Вадуц. Така с общ резултат 3:3 (и по-малко голове на чужд терен) левскарите се сбогуват с Европа възможно най-рано и то елиминирани от втородивизионен клуб (Вадуц се състезава във втора швейцарска лига, защото Лихтенщайн няма собствено първенство.

Каквито и обидни епитети да се използват за играчите на Левски тази вечер - ще бъдат недостатъчни, за да илюстрират тяхната безпомощност. Около 5-6 хиляди фенове по трибуните не спряха да освиркват своите и това е доказателство за постната продукция на терена.

Виковете "оставка" към наставника Делио Роси ехтяха мощно и би трябвало присъстващия на стадиона собственик на Левски Спас Русев добре да ги е чул и да е напълно наясно с желанията на запалянковците, които си тръгнаха просълзени и посрамени от "Виваком Арена Георги Аспарухов". Картинката беше потресаваща! След като феновете усетиха, че "сините" отпадат, тръгнаха заплашително към треньора Делио Роси. Това наложи влизането на солиден брой полицаи на пистата, които застанаха на пътя на ядосаните запалянковци.

Първото ситуация се откри пред Габриел Обертан, който от малък ъгъл стреля слабо в ръцете на вратаря. Това се случи в 10-ата минута, като изненадващо преди това домакините не опитаха да наложат натиск.

В 14-ата минута Кабрал стреля от над 20 метра, като вратарят Хирцел изби в корнер. Хубав удар на Буш рикошира в крак на защитник и излезе на сантиметри от горната греда. При последвалото центриране от ъглов удар Яблонски се размина с топката. Това се случи в 21-ата минута.

Голмайсторът от първата среща Колибали матира Митрев с удар от 17 метра. Досу премина през Горанов и след това на скорост през още няколко защитници, преди да подаде на Колибали, който вкара за 0:1.

Сега Левски се нуждаеше от три гола, за да продължи напред.

Тимът на Роси се хвърли в атака, като натисна сериозно своя противник. Мариани стреля, но Хирцел отново изби. В 29-ата минута Яблонски центрира и топката кацна на горната греда на Вадуц. Последва удар далеч от целта на Гомес, а опасно центриране на Горанов беше избито.

Малко по-късно в 35-ата минута Сержиу Буш изравни. Обертан, който вдигна оборотите, подаде с пета на румънеца, а деветката на столичани вкара от 16 метра в долния десен ъгъл. Попадението е негово второ за Левски в Европа.

Румънецът можеше да вкара втори гол, но този път прати топката в аут с глава. Цветкович също пропусна добра възможност в последните секунди на първата част, когато стреля високо над вратата.

На почивката Роси направи изненадваща смяна, след като в игра се появи Мартин Полачек. Вратарят направи дебют за „сините“, влизайки на мястото на Митрев, а капитанската лента беше дадена на Горанов.

Тимът на Роси се хвърли в атака, тъй като имаше нужда от попадение. След няколко центрирания в наказателното поле на гостите Левски стигна до пълен обрат. Топката попадна в Аймен Белаид, който от няколко метра се разписа за 2:1 в 53-ата минута. Феновете се изправиха на крака и започнаха бурно да скандират, вярвайки в пълния обрат.

Цветкович направи глупав фаул, след който Вадуц изравни в 55-ата минута. Гаич центрира, а Тадич изпревари Полачек, който излезе неразчетено, и с глава шокира „Герена“ – 2:2.

Попадението отряза краката на домакините, които в продължение на десет минути не успяха да се организират. В 65-ата минута Буш излезе сам срещу вратаря, но след като преодоля стража стреля в аут.

Белмонт беше изпратен с освирквания при смяната му със Станислав Костов. Играчите на Левски искаха дузпа за игра с ръка, а слаби удари на Мариани и Гомес не затрудниха вратаря на Вадуц.

В 73-ата минута Костов направи невероятен пропуск с глава, като от три метра стреля в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Левски получи право да изпълни дузпа, след като Буш симулира в наказателното поле на гостите. Реферът посочи бялата точка, но ударът на румънеца беше избит от вратаря Хирцел.

Това вбеси феновете, които започнаха да скандират:“Оставка, оставка“.

Кабрал върна надеждите с трети гол в 83-та минута, но за нещо повече нямаше нито време, нито сили.