Мъжката щафета със седмо място на Европейското

снимка: Facebook

Женската щафета на България зае девето място на 4 по 6 км при жените на Европейското първенство по биатлон в Нове Место, Чехия.

Българките бяха в състав Стефани Попова, Емилия Йорданова, Дафинка Колева, Десислава Стоянова. Те направиха общо 10 пропуска на стрелбището плюс 18 допълнителни патрона, като на трети пост вече изостанаха с обиколка след победителките от Беларус.

Беларускините спечелиха европейската титла с общо време 1:15,39,3 часа. Те завъртяха две наказателни обиколки и използваха 11 от допълнителните си патрони. На второ място се наред щафетата на Германия, а на трето остана тази на Норвегия.

При мъжете на 4 по 7,5 км българската щафета завърши на седмо място с време 1:18,56,7 часа. За българския отбор стартираха Васил Чорбаджиев, Димитър Герджиков, Мирослав Кенанов, Иван Златев. Те завъртяха общо три наказателни обиколки и използваха 12 допълнителни патрона.

Титлата грабнаха биатлонистите на Австрия с време 1:15,30,3 часа, които не въртяха наказателни обиколки и използваха само 9 допълнителни патрона. Втори са норвежците, а трета е щафетата на Германия.