Мъжката ни щафета с 11-о място в Антхолц-Антерселва

Мъжката щафета на България зае 11-о място в старта на 4 по 7.5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Българите в състав Михаил Клечеров, Владимир Илиев, Иван Златев и Красимир Анев завършиха за 1:19:29.9 час, след като направиха две наказателни обиколки и използваха 9 допълнителни патрона.

Щафетата на България бе пета преди втората стрелба на втори пост на Илиев, който обаче въртя наказателна обиколка и отстъпихме на 9-а позиция. На трети поста Златев също при втората си стрелба направи наказателна обиколка, а на последен пост Красимир Анев стреля без грешка, но това не помогна да се изкачим в топ 10.

Квартетът на Франция в състав Симон Фуркад, Алексис Бьоф, Жан-Гийом Беатрикс и Мартен Фуркад спечели надпреварата с 1:14:34.1 час. Французите използваха само 4 допълнителни патрона. На последен пост Мартен Фуркад повали всичките 10 мишени, информира БТА.

На 2.6 секунди на второ място остана щафетата на Швеция, а на трето финишира Германия с изоставане от 38.8 секунди. Състезанието при мъжете започна с 30-минутно закъснение заради лошото време в италианския зимен център.

По-рано днес надпреварата на 4 по 6 километра при жените беше прекратена, а след това и отменена заради гъста мъгла по време на втория пост, тъй като биатлонистките не можеха да виждат мишените. Отборът на Русия водеше преди надпреварата да бъде спряна, а българките Десислава Стоянова, Емилия Йорданова, Райна Коюва и Стефани Попова се движеха предпоследни.