Мъри сложи край на испанското участие на Ролан Гарос

Анди Мъри стана последният 1/2-финалист на Ролан Гарос, след като се справи с Давид Ферер в четири сета, побеждавайки го с 7:6 (4), 6:2, 5:7, 6:1 за три часа и 16 минути игра.

В следващата фаза британецът ще среще Новак Джокович, който по-рано днес се справи с Рафаел Надал.

Срещата на корт "Сюзан Ленглен" започна с пробив на сметката на шотландеца, но веднага след това резултатът бе изравнен. Нов пробив за Мъри, който бе затвърден за 3:1 с бърз сервис гейм. Последва нов обрат и Ферер бе този, който спечели два поредни гейма, за да изравни при 3:3, но отново предаде подаването си за общо петия брейк в мача. При 5:4 Анди Мъри сервираше за първия сет, но отново бе пробит и сетът продължи. При 6:5 Ферер притисна противника си и имаше възможност да запише сета на своя страна, но вместо това изпусна тази възможност, а след това бе надхитрен и в тайбрека.

Във втория сет пробивите отново не липсваха. Този път обаче те бяха на сметката само на шотландеца, който първо спечели подаването на опонента за 3:1, а след това го наказа още веднъж, за да поведе с 2:0 сета след 6:2.

Третия сет не "изневери" на предишните два и започна с пробив за Мъри, който поведе с 3:0, но веднага след това бе пробит и резулстатът бе изравнен. При 5:4 и сервис на Ферер, испанецът имаше затруднения, но все пак измъкна сервиса си, след това реализира нов пробив, а в края затвори частта със силен сервис гейм и намали за 2:1 сета.

Четвъртата част бе просто формалност в мача, след като Мъри поведе набързо с 5:0. Световният №3 дори имаше мачбол при сервис на противника си, изпусна го, но след това спокойно спечели своето подаване и си осигури среща със световния №1 на 1/2-финалите в Париж.