Мъри победи Раонич и запази шансове за класиране на полуфиналите

Британецът Анди Мъри постигна първи успех на финалния турнир на АТП в Лондон с награден фонд 6,5 милиона долара.

Поставеният под номер 5 Мъри надделя над седмия в схемата Милош Раонич (Канада) с 6:3, 7:5 за 91 минути в среща от втория кръг в група "Б".

Така представителят на домакините запази надежди за класиране на полуфиналите в надпреварата, в която участва за седма поредна година.

"Играх доста добре. Удрях топката доста по-чисто в сравнение с първия ми мач в неделя (б.а. загубен от Кей Нишикори с 4:6, 4:6). Това разбира се ме радва", коментира олимпийският шампион Мъри.

Шотландецът реализира единствения пробив в шестия гейм за успеха в първия сет. Във втората част двамата размениха ранни пробиви, след което Мъри успя отново да спечели подаването на съперника си за 6:5, което се оказа решаващо.

В следващата си среща британецът излиза в четвъртък срещу шесткратния шампион Роджър Федерер (Швейцария), който спечели първите си два мача и все още запазва надежди да завърши като номер 1 в света за шести път в кариерата си.

"Ще бъде много труден мач. Но със сигурност ще бъде и много вълнуващ. Една от тези срещи, в които ти се иска да участваш. Надявам се да играя добра. Направих някои силни двубои през този сезон. Дано да бъде така и в четвъртък", каза Мъри.

Раонич изрази разочарование от представянето си, особено на сервис, което е едно от най-силните му оръжия. Канадецът, който дебютира във финалния турнир на АТП, успя да вкара само 53 процента от първото си подаване и завърши със скромните за него 4 аса.

"Не сервирах добре. Бях твърде пасивен на корта. Опитах се да победя двама тенисисти, които играят тяхната игра. Това не сработи", каза канадецът, който е последен в групата с две загуби.