Моуриньо: Конкурентите ни са виновни за загубата от Уест Бром

Жозе Моуриньо обвини своите конкуренти във Висшата лига за изненадващата загуба на Челси от Уест Бромич Албиън.

"Дроздовете" победиха "сините" с категоричното 3:0 и по този начин прекратиха серията на лондончани от 16 поредни срещи без загуба. Английският национал Берахино откри резултата в първото полувреме, а още в началото на втората част отбеляза след точно изпълнена дузпа за нарушение на Джон Тери. Крис Брънт вкара трето попадение в края на двубоя, а още през първата част директен червен картон получи Франсеск Фабрегас, след като уцели с много прецизен шут играч на домакините при спряна игра.

Мениджърът на Челси заяви, че неговите играчи не са били достатъчно фокусирани и обвини конкурентите в първенството.

"Във футбола е необходимо да си максимално съсредоточен, но в нашата ситуация не е лесно да бъдем. Не е изненада, когато се случва с отбор, който е шампион и остават още срещи до края", сподели Специалния след края на двубоя.

"Байерн (Мюнхен) загуби последните си три двубоя в първенството. Когато си шампион толкова рано е много трудно да поддържаш висока мотивация. Когато се загуби тръпката от състезанието е сложно да играеш на най-високо ниво.

Ако трябва да обвиня някого, обвинявам Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул, за това, че ни позволиха да вземем титлата толкова рано", завърши Моуриньо.