Моряците на Гонзо биха старозагорци и догониха лидерите

снимка: БГНЕС

Отборът на Черно море успя да победи новака в родния елит Верея с 2:1. Воденият от Георги Иванов - Гонзо тим едва успя да отмъкне трите точки, след като изоставаше в резултата.

Резултатът откри Илия Мунин още в 13 минута и успя да подложи отбора на Черно море под голямо напрежение. Оптните футболисти на варненци обаче се окопитиха. В края на първото полувреме капитанът на гостите си отбеля автогол и резултатът бе изравнен. С мощен натиск започна и втората част, а герой за "моряците" се оказа словакът Марек Кузма, който в 48 минута заби победния гол.

Черно море събра 17 точки с колкото са още третия Дунав (Русе), следван от ЦСКА. На двата отбора обаче тепърва им предстои да изиграят своите мачове от 10-я кръг.

Верея остана на 11-тото място с 10 точки.