Морето стартира с победен обрат в Първа лига

Отборът на Черно море стартира с победа сезон 2018/2018 година в Първа професионална лига късно снощи. Футболистите на Илиан Илиев удариха Ботев (Враца) с 2:1. “Моряците” стигнаха до пълен обрат, след като отстъпваха в резултата след 5-ата минута, когато Петър Атанасов вкара за 0:1. Мариян Иванов си вкара автогол в края на първата част, а Георги Божилов се превърна в герой за варненци, след като успя да реализира за 2:1 малко преди последния съдийски сигнал.

Гостите от Враца успяха да открият резултата в 5-ата минута, когато Петър Атанасов, който получи топката на фланга, влезе навътре и с удар от над 20 метра матира Благой Макенджиев, като преди да влети в мрежата, топката срещна страничната греда.

В 14-ата минута Дани Кики се озова на стрелкова позиция, но топката премина на сантиметри от вратата. В 26-ата минута Мартин Минчев стреля по диагонала, но вратарят на гостите успя да спаси.

В 41-вата минута Кононго и Минчев влязоха в добра комбинация, като младият талант на Черно море пусна към бранителя, който центрира по земя в наказателното поле, Митев първоначално се намеси, но Мариян Иванов в опита си да изчисти топката си заби автогол.

През втората част варненци отново бяха по-стойностния отбор. Н`Донгала проби по десния фланг и центрира на втора греда към Жоржиньо, който обаче стреля с глава, но встрани от вратата. Това бе и най-чистата възможност за Черно море до този момент..

В 66-ата минута Н`Донгала направи за смях Васев и Апостолов, нахлу в наказателното поле и стреля, но топката се озова от външната страна на мрежата на вратата.

В 81-ата минута Макенджиев излезе нразчетено извън наказателното поле, а Петър Атанасов направи грандиозен пропуск, след като не успяха да вкарат топката в опразнената врата.

Три минути преди края на сблъсъка Черно море все пак стигна до гол. След центриране от корнер на Н`Донгала, играч на Ботев в опита си да изчисти топката я прати в гредата. Кълбото се върна в Божилов, който с левия крак простреля Митов за 2:1.

В другия мач вчера Витоша също стигна до обрат и надви с 2:1 Дунав в Бистрица. За момчетата на Росен Кирилов това е едва втора победа в елита на България.