Монтана с исторически 1/4-финал в Европа!

снимка: lap.bg

Монтана продължава да пише история в евротурнирите! Тимът на Даниел Пеев се класира за исторически 1/4-финал в третия по сила европейски клубен турнир - Купата на претендентите. Монтана елиминира гръцкия Фойникас (Сирос) с Боян Йорданов в състава си.

Късно снощи българският отбор загуби гостуването си в Гърция с 2:3 (31:29, 22;25, 25:23, 22:25, 12:15), но след успех с 3:1 в първия мач продължава в следващия етап на турнира.

Волейболистите на Даниел Пеев се нуждаеха от точно два гейма, за да продължат, и успяха да ги спечелят. Те едва затвориха първата част при 31 точки в своя полза и имаха реален шанс да вземат втората. Тогава резултатът бе 21:21, но Фойникас направи силен финален рейд и изравни.

В третия гейм домакините дръпнаха с 4 точки при 21:17, но българският тим не само изравни за 22:22, а и завоюва ценния втори гейм в своя полза.

Играчите на Монтана започнаха уверено четвъртата част и водеха с 16:12, но домакините обърнаха развитието на гейма и отново изравниха, след което взеха и тайбрека.

В следващия кръг Монтана ще срещне отбора на Малие Мили Пиянго (Анкара), който с две победи отстрани Строител (Минск).

Аспарух Аспарухов завърши с 14 точки (2 блокади) за победителите, Кирил Клетс добави 13 (3 аса), а Борис Наков записа 12 (1 ас, 4 блокади). За домакините Боян Йорданов отново бе най-резултатен с 19 точки (2 аса), но те се оказаха недостатъчни за Фойникас.