Монреал разплака Бостън и ще играе финал

Монреал надделя над шампиона от редовния сезон Бостън с 3:1 като гост и се класира за финала в Източната конференция на Националната хокейна лига за първи път след 2010 година. Канадците спечелиха решаващия седми мач в серията в "TD Garden", а в спор за място на големия финал за купа "Стeнли" ще се изправят срещу Ню Йорк Рейнджърс, който вчера отстрани Питсбърг също с 4:3 успеха.

Дейл Уайз откри резултата за гостите в 2:18 минута на мача, а Макс Пасиорети удвои в средата на втората третина. Жаром Игинла даде надежди на домакините с попадение при числен превес 2:02 минути преди края на втората част.

В началото на третия период Игинла удари греда, а Даниел Бриер, който се отличи с асистенция при първото попадение, реши всичко с точен изстрел 2:53 минути преди финалната сирена. Вратарят на канадците Кери Прайс отрази 29 шайби.

Той беше в основата на обрата в серията от 2:3 победи, след като допусна само едно попадение от 56 удара в последните два двубоя.

Лос Анджелис се наложи над гостуващия Анахайм с 2:1 и победителят в полуфиналната серия от Западната конференция ще трябва да бъде решен в седми мач. Джейк Мюзин и Тревър Люис се разписаха за домакините, а Кайл Палмиери намали 4:18 минути преди края на втората част, но за повече гостите нямаха сили.

Вратарят Джонатан Куик направи 21 спасявания за успеха. Седмата среща ще бъде след два дни в залата на шампиона от редовния сезон на Запад Анахайм. Победителят от двубоя ще срещне на финала на конференцията защитаващия купа "Стенли" Чикаго, който вече елиминира Минесота с 4:2 успеха, посочва БТА.