Монпелие удържа Монако

снимка: ligue1.com

Монако пропусна шанса си да се изравни по точки с лидера Пари Сен Жермен, след като завърши 1:1 като гост на Монпелие в среща от 20-ия кръг на футболното първенство на Франция.

19-годишният нападател М'Байе Нианг, който играе в тима под наем от Милан донесе точката на домакините с гол 68-а минута.

При дебюта си за френския тим Нианг пропусна дузпата, която беше отсъдена след нарушение на ветерана Ерик Абидал срещу Реми Кабела в наказателното поле, но все пак успя да довкара избитата от вратаря Даниел Субашич топка в мрежата.

В 52-а минута Лайвин Курзава откри резултата за Монако с второто си попадение в четири двубоя. Той се разписа с глава след пряк свободен удар на Джеймс Родригес.

Монако е на две точки зад лидера Пари Сен Жермен, който по-късно днес гостува на Аячо.

Монпелие, шапион за 2012-а година, записа 12-о равенство за сезона и остава на 17-а позиция с 18 точки актив. Лил може да измести Монако от второто място, ако победи Реймс в неделя, посочва БТА.