Монако вече втори след 4-та поредна победа

Монако продължи най-силната си серия от началото на сезона във френската Лига 1, след като постигна 4-та поредна победа в шампионата, надделявайки с 1:0 над гостуващия Аячо в последен двубой от 17-ия кръг на първенството.

Единственото попадение за монегаските реализира Емануел Ривиер в 75-ата минута, за когото това бе 7-ми гол от началото на кампанията.

Така французинът продължава да утвърждава статута си на ключова фигура в състава на Клаудио Раниери, изоставайки само с 2 попадения от суперзвездата на тима Фалкао, който отново не записа игрови минути.

Благодарение на успешната си серия от 4 победи Монако се извиси на второ място в класирането във Франция. Монегаските вече имат 38 точки в актива си и изпревариха с 2 Лил, който изненадващо допусна поражение с 0:1 в гостуването си на Бордо по-рано днес.

Така „песовете“ приключиха с изумителната си серия от 12 поредни мача без допуснат гол и се смъкнаха на трета позиция в таблицата. Аячо пък продължава да е предпоследен с едва 9 пункта.

Ривиер успя да зарадва феновете на „Стад Луи Втори“ с изстрел от 2 метра на празна врата при невероятен карамбол в малкото наказателно поле на гостите четвърт час преди края.

Монако изпитваше трудности да покори противниковата мрежа, но получи допълнителен стимул в 61-ата минута, когато Жан-Баптист Пиераци бе изгонен за втори жълт картон и остави Аячо с човек по-малко.

Колумбийският тигър Фалкао пък не е играл за монегаските от 24-ти ноември заради контузията си в задната част на бедрото. Според информация на спортен вестник Екип суперзвездата на Монако може дори да пропусне оставащите два мача на тима до края на календарната 2013-та година – срещу Гингам като гост и срещу Валансиен в Княжеството.

Слухове в Англия пък спрягат Фалкао за трансфер в Челси, макар от ръководството на Монако на няколко пъти да отрекоха информациите.