Монако се отдалечи от ПСЖ

Новият тим на Димитър Бербатов Монако загуби ценни две точки при гостуването си на Лориен в среща от 23-ия кръг на френската Лига 1.

"Монегаските" достигнаха единствено до равенство 2:2 срещу своя съперник, а предварително се знаеше, че Димитър Бербатов няма как да запише дебют за новия си клуб.

Снощи шампионът и лидер ПСЖ спечели у дома срещу Бордо, отдалечавайки се на 6 точки пред преследвача си от Княжеството. Днешното реми на Монако пък означава, че воденият от Клаудио Раниери отбор остава на цели 5 пункта зад парижани.

Двата тима си разделиха по едно попадение през първата част, а през втората повториха упражнението. В отсъствието на Радамел Фалкао и Димитър Бербатов, атаката на Монако в днешния ден бе водена от Емануел Ривиер и Валери Жерман, докато Хамес Родригес действаше от втора позиция.

Още в 12' домакините от Лориен откриха резултата, а точен в мрежата на Даниел Субашич бе Венсан Абубакар.

Четири минути преди почивката обаче Монако изравни, след като Жерман оползотвори асистенция на Ривиер и отбеляза за 1:1

И през втората част Монако не успя да стигне до успеха, като гостите дори се спасиха от загубата в последните минути. В 73' Жереми Алардиер отново изведе домакините напред, а едва в 87' "монегаските" стигнаха до равенството. Точен за крайното 2:2 бе левият бек Лайвин Курзава, който спаси своя тим от трета загуба за сезона.

Lorient 2-2 Monaco All Goalsby all-goals