Монако се изложи в края срещу Рен (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

Монако на Димитър Бербатов направи нетипична грешна стъпка на своя стадион „Луи Втори“ във френската Лига 1 и не можа да се възползва от загубата на Олимпик (Марсилия) в мача на откриването на 32-ия кръг в петък.

Монегаските допуснаха късно изравняване и трябваше да се задоволят само с равенство 1:1 срещу Рен, поради което не можаха да се откъснат с четири точки над Марсилия в ожесточената борба за третото място в класирането.

Марсилия се провали с 0:1 при визитата си на Нант в петък, а Бернардо Силва изглеждаше сякаш ще донесе поредния през този сезон минимален успех на Монако срещу Рен, когато се разписа в 28-ата минута.

Португалското лятно попълнение на домакините наказа груба грешка в защитата на Рен при изнасянето на топката и я открадна, за се озове очи в очи с противниковия вратар, след което с прецизен шут прати кълбото в мрежата за 1:0.

Това обаче се оказа първият и единственият точен удар в актива на монегаските, като Димитър Бербатов не можа да стигне до възможност за гол – той този път поведе атаката на тима си от самото начало за сметка на Антони Марсиал и остана на терена до 67-ата минута.

Отборът на Леонардо Жардим, който е с най-добрата защита във Франция и в топ 6 на Европа, обаче, не успя да задържи крехкия си аванс. В 88-ата минута Мамаду Хабибу овладя отлично в наказателното поле топката след центриране на Камил Гросицки и прониза мрежата на Даниел Субашич, за да донесе точка на Рен – 1:1.

Така Монако събра 59 точки и все пак увеличи аванса си пред четвъртия Олимпик (Марсилия), след като изпревари миналата седмица отбора на Марсело Биелса. Рен с 46 пункта остава девети.