Монако превзе "Велодром" и вече е лидер (ВИДЕО)

Мултимилионният тим на Монако оглави класирането във френската Лига 1, след като днес "монегаските" повалиха с 2:1 досегашния лидер Олимпик Марсилия.

Преди този двубой марсилци оглавяваха класирането с актив от 9 точки, но днес бившият европейски шампион допусна поражение на своя "Стад Велодром", позволявайки на Монако да излезе с едни гърди напред в таблицата.

Отборът от Княжеството разполага с актив от 10 точки, докато Марсилия и Сен Етиен следват с по 9. Шампионът ПСЖ е четвърти с 8 пункта на сметката си.

Първата част на "Велодром" приключи с аванс за домакините, след като Лукаш Мендеш вкара за 1:0 минута преди почивката.

През втората част обаче Монако осъществи пълен обрат в резултата.

В 47' голямата звезда на гостите Радамел Фалкао изравни, а десет минути преди края Емануел Ривиер донесе победата на Монако, вкарвайки след асистенция на Жоао Моутиньо.