Монако отново се препъна

Кандидатът за титлата в Лига 1 Монако допусна втора поредна грешна стъпка, след като тази вечер монегаските не успяха да победят гостуващия Евиан в среща от 13-ия кръг на първенството.

Сблъсъкът в Княжеството завърши при равенство 1:1, което не позволи на домакините да се изравнят поне временно с лидера и действащ шампион ПСЖ.

Монако събра актив от 26 точки на сметката си, докато лидер с 28 пункта, но и мач по-малко е Пари Сен Жермен. Втори с 26 точки, но също мач по-малко от Монако, е отборът на Лил. Шампионите от 2011 година са във впечатляваща серия от четири поредни успеха.

Така мултимилионната селекция на Клаудио Раниери се препъна във втори пореден мач. През уикенда Монако допусна първа загуба в Лига 1 през този сезон, губейки с 0:2 гостуването си на Лил. Ако утре ПСЖ спечели домакинството си на Ница, то шампионите ще се откъснат на 5 точки пред основния си конкурент за златните медали.

e8ec2f4f-83b4-5a42-ac6a-fb96059562ed

И двата гола на "Стад Луи II" бяха реализирани в средата на първото полувреме. Изненадващо гостите откриха след 20 минути игра, когато Даниел Вас изкочи очи в очи със Субашич и преодоля хърватския вратар за 0:1.

Отговорът на монегаските обаче не закъсня, като още в 27' Радамел Фалкао възстанови равенството. Колумбиецът получи подаване от Хамес Родригес и с изстрел по земя не остави шансове на Яспен Хансен - 1:1.

До края на мача обаче домакините разочароваха своите привърженици, така и не успявайки да стигнат до победно попадение. Гостите пък изпуснаха дори да спечелят, като две минути преди края Окампос нацели една от гредите зад Даниел Субашич.

В добавеното време Евиан пропиля и нов стопроцентов шанс да победи, като този път Сугу не успя да вкара от чиста позиция.