Момичетата от Марица поздравиха България с немска коледна песен

Женският отбор на Марица (Пловдив) направи вчера първата си тренировка в зала Палмберг Арена Шверин, където днес ще изиграе решаващия си мач реванш от осминафиналите за Купата на ЦЕВ с германския Шверинер (Шверин).

Групата на българските шампионки, включваща същите 12 състезателки, които бяха в състава и за първия мач в Пловдив, загубен с 1:3, пътува вчера сутринта до Германия с директен полет от София до Берлин, а оттам с автобус до Шверин.  Времето за тренировка в официалната зала беше чак от 18:30 вечерта местно време, така че волейболистките и щабът дори имаха време за разходка из града.  Те бяха впечатлени от факта, че целият град е обсипан с билбордове рекламиращи двубоя между Шверинер и Марица.

От централния площад на Шверин маричанки отправиха своя предколеден поздрав към всички българи пред камерата на БНТ, който ще бъде излъчен тази вечер в предаването Арена спорт по HD канала на националната телевизия.  Когато се стигна до пеене обаче, единственият, който се осмели да демонстрира музикалните си способности, беше Борис Халачев.  Мениджърът на пловдивския клуб впечатли всички с германската коледна песен O Tannenbaum на чист немски език.

“Готвим се за мача.  Отборът донастройва и донапасва треньорските указания,” заяви Халачев пред volleymaritza.bg по време на тренировката тази вечер.  “Настроението е супер.  Пътувахме нормално, настанени сме нормално, нямаме забележки към залата и всички предпоставки за успех утре са налице.  Знаем, че ще ни бъде тежко, но лесно няма. Дошли сме да направим всичко възможно да победим.“

Мачът Шверинер - Марица във вторник, 15 декември, е с начален час 20:00 б.в.  За да отстранят този противник и да се класират за четвъртфиналите на втория по сила евротурнир, пловдивчанки се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1 гейма и успех в златния гейм след това.