Момичетата от Дунав се сринаха вкъщи срещу Монтана

"Дунав 8806" отстъпи на "Монтана 2003" в първия кръг от втората фаза на дамското баскетболно първенство у нас. Срещата в залата в русенския квартал "Здравец" завърши 78:80 (17:17, 19:25, 27:22, 15:16) за тима от северозападния град.

Момичетата на Георги Божков поведоха в резултата още в първите секунди, но гостите поддържаха близка дистанция. Това им позволи дори да обърнат резултата в своя полза в един момент, но в края на първата част таблото показваше 17:17. След това русенският състав отстъпиха инициативата на "Монтана 2003" и в края на първото полувреме дори изоставаха с 36:42.След подновяването на играта "сините феи" вдигнаха оборотите и в един моменти дори дръпнаха в резултата. 10 минути преди края обаче отново съперникът бе напред за 63:64 на таблото.

Последната част отново бе съпътствана от няколко обрата като на няколко пъти и реферите Ивайло Ресиловски и Мартин Хорозов нажежиха допълнително обстановката със спорни отсъждания. Интригата се запази до финалната сирена. Именно последната и решителна стрелба на Келиндра Закери предизвика и най-много спорове. Домакините настояваха, че е след сирената, но реферите я признаха и таблото показа 78:80 за "Монтана 2003".Александра Катич бе най-резултатна в русенските редици с 26 точки, а 15 отбеляза Виолина Кочева. С по 11 точки се отчетоха Радостина Димитрова и Дженифър Брандън, като последната добави и 13 борби за дабъл дабъл. За гостите най-резултатна бе Моник Рийд с 24 точки, която овладя и 11 борби за дабъл дабъл. Келиндра Закери и Виктория Стойчева добавиха по 16.

Следващият мач на "сините феи" е на 30 януари от 17:30 ч. в Стара Загора срещу местния "Берое". На 2 февруари пък дунавки приемат "Нефтохимик 2010" от 18 ч. в своята зала в квартал "Здравец".