Модена пречупи Тренто във финал номер две

снимка: trentinovolley.it

Тренто загуби от Модена с 1:3 гейма във втория мач от финалната серия в шампионата на Италия по волейбол.

Без своя треньор Радостин Стойчев, който беше наказан и изгледа срещата от трибуните на „Пала Панини” Тренто спечели първия гейм с 25:19 точки, но след това загуби следващите три части съответно с 23:25 - 21:25 - 24:26.

Така Модена изравни резултата във финалната плейофна серия на 1-1 победи. Играе се до 3 успеха от 5 двубоя. Третата среща между двата тима е в неделя от 13:00 часа в залата на Тренто и отново ще бъде излъчена пряко RING.BG

Тази вечер Матей Казийски завърши с 14 точки (4 аса и 2 блока). Най-резултатен за Тренто стана Митар Джурич с 19 точки. За Модена Ървин Нгапет реализира 24 точки, а Неманя Петрич добави още 19 точки.