Мо Салах е арабски играч №1

Асът на Ливърпул Мохамед Салах бе избран категорично за Най-добър арабски футболист за 2017 година според анкета на авторитетния спортен сайт Goal.com. 25-годишният футболист е класиран на първо място в анкетните листове на 19 от 20-те редактори на Goal Arabia и събира 299 от възможни 300 точки.

На второто място в анкетата остава Омар Ал Сома от Ал Ахли, а трети е друг сирийски национал - Омар Хирбин от Ал Хилал.

Салах прави страхотен сезон с екипа на Ливърпул, като има 19 гола в 24 мача в Премиър лийг до момента. Преди това той блестеще и с екипите на Рома и Фиорентина.

Салах също така помогна на националния отбор на Египет да стигне финал на Купата на африканските нации, както и да се класира на световното първенство в Русия, което се случва за пръв път от 28 години насам.

Други познати имена, които попадат в класацията са тези на Риад Марез, който заема 4-ата позиция, Фаузи Гулам, който е 5-ти и Мохамед Елнени, който е 12-ти.