Много грешки в българската защита доведоха до разгром от Турция (ВИДЕО)

Отборът на България загуби контролната среща с Турция насред Истанбул с изразителното 4:0. Отборът на Фатих Терим стигна до попаденията след почивката, като през второто полувреме се видяха много грешки в защитата на България. На възпитаниците на Ивайло Петев им престои важно гостуване на Малта на 12-ти май от квалификациите за Евро 2016, в което "лъвовете" трябва да търсят задължителна победа ако искат да се класират за първото си Европейско първенство от 2004 година насам.

Срещата започна с преса на домакините, които през първите 10 минути рядко позволяваха на "лъвовете" да излезнат от половината си. В 8-та минута Хакан Чалханоглу бе изведен добре в наказателното поле на на България, но шутът му премина над вратата на Божидар Митрев.

Точно в 10-тата минута, при първата си по-опасна атака, българите подложиха противника на натиск. Постепенна атака на трикольорите стигна до Владимир Гаджев, който добре си освободи пространство и стреля, но за жалост изстрелът му срещна напречната греда.

Постепенно играта се изравни и отборът на Ивайло Петев започна по-често да поглежда към вратата на противника, но без да организира нещо по-опасно. В 22-рата минута и домакините опитаха далечен изстрел, но шутът на Мевлют Ердинч попадна точно в ръцете на Божидар Митрев.

Най-добрата атака за Турция дойде в 30-тата минута. Чалханоолу изведе добре Волкан Шен по левия фланг. Последният опита центриране, но Александър Александров бе на място и изчисти в корнер. Последваха два ъглови удара пред Митрев, но стражът на Локомотив (София) и защитата пред него се справиха отлично със създалите се опасности.

Натискът на момчетата на Фатих Терим продължи, като за защитата в червено се откри много работа, тъй като атакауващата линия на домакините бе много дейна през първата част. Пет минути преди почивката Йордан Минев изчисти самопожертвователно топката от границата на малкото наказателно поле, в резултат на което получи лека травма, но бързо се завърна в игра. В 41-вата минута Илиан Мицански бе задържан за фланелката на около пет метра от наказателното поле и това означаваше пряксвободен удар за сънародниците ни. Зад топката застана Станислав Манолев, но изстрелът му премина в страни от вратата на Волкан Бабачан.

Две минути преди края на първата част се стигна и до първи ъглов удар за България. Гаджев центрира и след голямо разбъркване кълбото достигна до Мицански, който стреля и вкара, но бе в положение на засада и резултатът остана непроменен. Нова добра атака на бъкгарите премина по десния фланг. Топката попадна на крака на Ивелин Попов, който елегантно се освободи от защитник в бяло и опита центриране с външен фалц към Мицански, но Бабачан внимаваше и улови.

На почивката Ивайло Петев направи една промяна, като на терена се появи Петър Занев, който замени Минев, след като бранителят получи лека травма в края на първата част и селекционерът реши да не рискува здравето му.

Втората част започна отново с по-активна игра на турския тим и резултатът бе на лице след четири минути игра. Николай Бодуров извърши нарушение близко до границата на наказателното поле и Чалханоглу застана зад топката. Изпълнението на футболиста на Байер (Леверкузен) бе повече от прецизно и се озова зад гърба на Божидар Митрев - 1:0.

Само четири минути по-късно Чалханоглу се разписа за втори път в срещата. Бодуров върна неразчетено към Митрев, който се опита да спре играч на Турция, но в последствие кълбото попадна в Чалханоолу и той на празна врата направи 2:0.

Не бяха изминали и 120 секунди, когато Арда Туран влезе на скорост от ляво и центрира по земя за Бурак Илмаз, който от близко увеличи преднината на тима си с още един гол.

Петев побърза да промени нещо в състава си, за да може представителният ни тим да изглежда по-опасен. На терена се появи Ивайло Чочев, който замени Станислав Манолев. Владимир Гаджев също напуса за сметка на Александър Тонев.

В 63-тата минута Митрев показа добър рефлекс, след като защитата на България позволи на Бурак Илмаз да стреля по посока на българската врата. В 67-та минута и Николай Бодуров бе заменен, а на негово място се появи Георги Терзиев. 15 минути преди почивката и Кристиян Малинов получи своя шанс, след като се появи на терена за сметка на Ивелин Попов.

10 минути преди края на срещата и Бурак Илмаз записа името си сред голмайсторите, след като се възползва от нова грешка в отбраната ни и се оказа на стрелкова позиция от ляво на Митрев и с хубав удар с външен фалц направи резултата 4:0.

До края на срещата момчетата на Фатих Терим стигнаха до още няколко чисти голови положения, но не успяха да ги реализират.

Фатих Терим заложи на Волкан Бабачан, Семих Кая, Сердар Азиз, Хакан Чахланоглу, Гьокхан Гьонул, Арда Туран, Емре Ташдемир, Йозан Туфан, Мевлют Ердинч, Волкан Шен и Ясин Йозтекин.

Ивайло Петев бе избрал на стадион "Реджеп Таип Ердоган" да започнат  Божидар Митрев, Иван Бандаловски, Александър Александров, Николай Бодуров, Йордан Минев, Владимир Гаджев, Светослав Дяков, Станислав Манолев, Михаил Александров, Ивелин Попов и Илиан Мицански.

Ивайло Петев няма да може да разчита на контузените Георги Миланов, Владислав Стоянов и Николай Михайлов.