Младок засенчи Фуркад пред феновете му, Илиев в топ 60

Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия спечели спринта на 10 километра за мъже от Световната купа по биатлон във френския курорт Анеси.

За петкратния шампион за юноши Бьо това е първа победа в кариерата в старт от най-престижните серии по биатлон.

Норвежецът, който е брат на Тарей Бьо, повали всичките 10 мишени и финишира за 22:06.7 минути, информира БТА.

Ондрей Моравец от Чехия остана втори на 32.9 секунди също без грешка на огневия рубеж. Носителят на световната купа Мартен Фуркад (Франция) завърши трети пред родна публика с един пропуск в стрелбата и изоставане от 37.1 секунди.

От българите с най-предно класиране е Владимир Илиев, който се класира за утрешното преследване. Той завърши 51-и в две грешки и на 2:06.8 минути след победителя. Красимир Анев също не успя да повали две мишени и финишира на 68-о място.

Иван Златев е 72-и с една грешка в стрелбата, а Михаил Клечеров зае 77-а позиция с две грешки. В надпреварата днес стартираха 101 биатлонисти.

В генералното класиране след 5 от общо 25 състезание начело е Мартен Фуркад с 282 точки, следван от Симон Едер (Австрия) със 149 точки, Емил Хегле Свендсен (Норвегия) със 143 точки и други.

Красимир Анев е 65-и със 7 точки, Михаил Клечоров - 68-и с 5 точки, а Владимир Илиев - 71-и с 1 точка.