Младок измъкна драматичен успех за ЦСКА срещу сърби

ЦСКА постигна драматична победа при домакинството си на сръбския Раднички в приятелска среща, изиграна днес на ст. "Българска армия" в столицата.

Срещата завърши при резултат 2:1 за "армейците", като в герой за домакините се превърна младият талант на клуба Радой Божилов, който отбеляза победния гол в добавеното време.

Малко преди сърбите бяха изравнили след изпълнение на статично положение, докато Еденилсон Бергонси бе открил за ЦСКА с превъзходен гол почти от центъра на терена.

Успехът на "червените" можеше да бъде и още по-изразителен, но нападателите на ЦСКА направиха твърде много пропуски пред сръбската врата.

Преди началото на двубоя ЦСКА почете една от най-големите си легенди Петър Жеков, който празнува 70-годишен юбилей. Носителят на Златната обувка получи специален плакет от Александър Томов и символично даде начало на срещата.

Наставникът на "червените" Стойчо Младенов постави Якуб Дивиш под рамката на вратата, докато Венци Василев, Марин Оршулич, Александър Тунчев и Тончи Кукоч започнаха в защита. Стивън Сънди, Борис Галчев и Жуан Фелипе стартираха в средата на терена, а Тони Силва и Луис Соарес помагаха на централния нападател Сержиу Буш.

4118343

Още в 7' Тони Силва опита да застраши вратата на сърбите, но ударът на крилото бе спасен от стража на Раднички Кесич. Малко след това Тончи Кукоч стреля от пряк-свободен удар, но хърватинът изпрати топката в аут.

Минути след това отново Кукоч попадна в центъра на вниманието. Левият бранител се включи в атаката на "армейците" и стреля добре, но сантиметри го разделиха от попадение. Сърбите отговориха с изстрел на Джорджевич, но Дивиш внимаваше и спаси.

Двата тима продължиха да си разменят удари, търсейки откриване на резултата на "Българска армия". В 18' Стивън Сънди също изпрати топката в аут, а малко след това опасен удар на Попара за малко не намери мрежата на ЦСКА.

4118344

В 34' "червените" пропиляха сериозен шанс да разпечатат вратата на сърбите. Тони Силва изведе Луис Соарес очи в очи с Кесич, но нападателят на домакините не успя да преодолее стража.

На почивката Стойчо Младенов не извърши промени в своя стартов състав и заложи на същата единайсеторка, като втората част стартира с няколко опита за изстрел по посока сръбската врата. Венцислав Василев, Луис Соарес и Тони Силва обаче не успяха последователно да намерят целта.

В 67' влезлият като резерва Антон Карачанаков центрира точно за Соарес, но и този път нападателят на ЦСКА не успя да намери целта. Минута по-късно Соарес проби в половината на Раднички и стреля, но резервата Пешич спаси удара му. В 69' Антон Карачанаков опита да взриви трибуните със странична ножица, но изстрелът на младока бе пресечен от бранител на Раднички.

4118342

Резултатът на "Българска армия" най-сетне бе открит в 75', когато една от смените на Стойчо Младенов Еденилсон Бергонси намери целта. Бразилецът отбеляза изключително атрактивен гол, след като от почти 40 метра изненада Пешич и впечатли феновете на ЦСКА със страхотен изстрел за 1:0.

В заключителните минути отборът на ЦСКА можеше и да удвои преднината си в резултата. Луис Соарес обаче отново не показа достатъчно концентрация в наказателното поле на сърбите, докато изстрел на Карачанаков премина над напречната греда на вратата.

И въпреки факта, че ЦСКА спокойно можеше да води с няколко гола аванс в резултата, минути преди края гостите от Раднички успяха да изравнят резултата. Сърбите получиха правото да изпълнят статично положение пред вратата на Господинов, а Пуношевац изпълни чудесно прекия-свободен удар, намирайки горния десен ъгъл на вратата на ЦСКА за 1:1.

И това обаче не бе всичко в днешния ден на "Армията". В добавеното време на срещата ЦСКА все пак стигна до крайния успех, благодарение на младия си нападател Радой Божилов. Антон Карачанаков центрира от статично положение пред вратата на Раднички, а Божилов бе на точното място в точното време, за да насочи кълбото в мрежата за крайното 2:1 в полза на "армейците".