Младежки национал отново в идеалния отбор на кръга в Белгия

Българският нападател Александър Колев беше включен в идеалния отбор на белгийската втора дивизия, след като отбеляза едно попадение за Геел и показа много активна игра през цялото време.

Геел сложи край на негативната серия с победа с 2:0 като гост над Виртон, а Колев откри резултата в 13-ата минута. Той се разписа с топовен удар от 25 метра, като Том Хендрикс тъкмо чукна топката българина. Софиянецът я посрещна с мощен шут и я прати под гредата на вратаря на Виртон. Нилс Адесаня вкара второто попадение в 35-ата минута и затвърди успеха на гостите от Геел.

Колев остана на терена през всичките 90 минути и активната му игра, помощта в защитата и в средата на терена стана причина сайтът nr10.be, който следи изкъсо белгийската втора дивизия, да го постави в идеалния отбор на 12-ия кръг.

За българския младежки национал това е второ подобно признание от началото на първенството, припомня БТА.

След тази победа Геел се изкачи на 13-о място с 10 точки, докато точно над тях е Виртон с 11. Начело е отборът на Мускрон-Перувелз с 31, пред Юпен и Вестерло с по 28.

В събота Геел посреща силния отбор на Сент Труйден, който също е сред кандидатите за промоция.