Младежите пожалиха батковците си в контролата

снимка: БГНЕС

Българският национален отбор за мъже и българският национален отбор за младежи завършиха 1:1 в контролна среща по футбол, играна в Правец.

По взаимна договорка между двамата селекционери - Ивайло Петев на мъжете и Тони Здравков на младежите, в контролната среща бяха направени неограничен брой смени. Контролната среща в Правец бе открита за медиите, но не и за любителите на футбола.

"Лъвовете" бяха тотално надиграни от своите по-млади сънародници и реално напълно заслужено можеше да се стигне до успех за младежите срещу апатичните им съперници.

Младежките национали поведоха в резултата в 13-та минута: Юлиян Ненов проби по левия фланг,и центрира по земята и Александър Василев направи безпомощен съотборника си в Лудогорец и капитан на мъжкия отбор в този мач Владислав Стоянов - 1:0 за младежите.

В 40-та минута се стигна до равенство след груба грешка на младежкия национал Христо Попадийн, който загуби топката дълбоко в половината на мъжете и опразни зоната си. Последва бърза контраатака на мъжкия национален отбор, точен пас на Антонио Ветов към Николай Димитров, който изпрати топката в мрежата на вратаря и капитан на младежкия национален отбор Георги Китанов - 1:1.

На почивката Ивайло Петев смени 9 играчи, а неговият колега Тони Здравков - 10 играчи. В отбора на мъжете се появиха Станчев, Котев, Георгиев, Велев, Гамаков, Карачанаков, Генов, Бакалов и Макенджиев. За младежите влязоха Витанов, Ахмедов, Чорбаджийски, Камберов, Марин, Стоев, Семерджиев, Хаджиев, Мисяк и Стамов.

В 70-та минута Стефан Велков и Александър Василев се върнаха на терена, след като Тони Здравков се принуди да направи промените заради контузии на резервните си играчи.

През второто полувреме интересните моменти на терена и пред двамата вратари бяха малко и последният съдийски сигнал прозвуча при непроменен резултат.

Контролна среща по футбол:

Български национален отбор за мъже - български национален отбор за младежи - 1:1 Голмайстори: 0:1 Александър Василев 13, 1:1 Николай Димитров 40

Състави:

България: Стоянов, Александър Александров, Минев, Иванов, Венков, Михаил Александров, Цонев, Вутов, Димитров, Балтанов, Иса (Макенджиев, Станчев, Котев, Георгиев, Велев, Гамаков, Генов, Бакалов, Крумов, Карачанаков)

България (младежи): Китанов, Василев, Велковски, Ненов, Хубчев, Велков, Попадийн, Орачев, Колев, Расим, Траянов (Костов, Витанов, Ахмедов, Чорбаджийски, Камберов, Марин, Стоев, Семерджиев, Хаджиев, Мисяк, Стамов)