Митко Бербатов награди победителя в Данониада'13

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Литекс спечели Купата в 16-о издание на детски футболен турнир Данониада'2013. На финала на стадион "Българска Армия" децата от Ловеч надиграха с 1:0 съперниците си от Черноморец (Бургас) на празника на детето - 1 юни.

Младите надежди получиха трофея лично от Димитър Бербатов и ще представят страната ни на Международна купа "Данон" на стадион Уембли от 4 до 8 септември 2013 г.

Индивидуалните награди спечелиха вратарят Петър Александров от ПФК Черноморец и нападателят-голмайстор от ПФК Литекс Ерхан Кемал.

Награда за етичен отбор получиха децата от ОДК Кюстендил. Наградите връчиха Рено Шамонал, генерален директор на "Данон-Сердика" АД за България и патрона на турнира Димитър Бербатов, който сподели:

"Щастлив съм, че за пета поредна година съм на финала на "Данониада". Пожелавам успех на победителите, а на всички други малки футболисти да не спират да полагат усилия и да израстват".

По традиция "Данониада" се организира от "Данон-Сердика" АД, Министерство на образованието и науката и Български футболен съюз, а победителят в турнира участва на Международна купа "Данон", която тази година ще се проведе на стадион Уембли във Великобритания.