Миньорски чук удари "вълците" от Вечния град

Шахтьор (Донецк) осъществи впечатляващ обрат над Рома в първи мач от осминафиналите в Шампионката лига и победи с 2:1. "Миньорите" посрещнаха "вълците" от Вечния град в Харков, но техните фенове пропътуваха разстоянието и подкрепиха мощно своите любимци.

През първата част украинският тим натискаше, но положенията се откриха пред Рома. Така в 41-ата минута детето чудо Ченгиз Йондер вкара поредния си гол за италианците. Той получи хитър пас от Един Джеко и сам срещу вратаря го преодоля.

През втората част Шахтьор натисна педала и заслужено направи обрат. Първо в 52-ата минута Ферейра бе изведен добре и след майсторски финт срещу Манолос отправи техничен удар покрай плонжа на стража. Топката се оплете в мрежата за 1:1. В 71-ата минута дойде и най-красивия момент в двубоя. Друг бразилец в състава на домакините - Фред блесна с чудесно изпълнение от фаул. Той завъртя великолепно топката от 20 метра и след като се отби в горната греда - тя влетя неспасяемо във вратата.

Така украинците имат аванс от 1 гол, но е ясно, че реваншът в Рим ще е повече от интересен, защото Рома ще стори и невъзможното, за да заличи пасива и да си проправи път към четвъртфиналите.