Миньор се класира за 1/4-финалите на Купата

снимка: SPORTA.BG

Отборът на Миньор (Пк) си осигури място на 1/4-финалите на турнира за Купата на България, след като днес победи Сливен с минималното 1:0. Момчетата на Тони Велков показаха стабилна игра и доминираха през цялата среща, а единственото попадение в двубоя реализира Горан Янкович в края на първото полувреме.

Двубоят започна силно за Миньор, които имаха няколко добри положения пред вратата на Караманов. Само шансът обаче им попречи да открият резултата в първите минути на двубоя. Попадението за „жълто-черните" дойде едва в 41-ата минута на двубоя. След серия от корнери пред вратата на гостите, Иванович центрира от ъглов и намери в наказателното поле непокрития Горан Янкович, който с глава отбеляза за 1:0.

През втората част домакините останаха по-активният тим на терена, като продължиха да застрашават Евгени Караманов. До края на двубоя обаче до по-сериозни голови положения не се стигна и домакините заслужено се поздравиха с победата.