Милушев с 14 точки за победа на Тулуза

Националът Данаил Милушев реализира 14 точки при победата на Тулуза над гостуващия Сен-Назер с 3:0 (25:23, 25:22, 25:10) в мач от 21-ия кръг на френския шампионат.

Стойко Ненчев игра цял мач за Сен-Назер и записа 10 точки. Златан Йорданов се появи в игра за гостите като резерва в третия гейм. Тулуза се изкачи на 8-о място в класирането с 30 точки.

Копра Елиор (Пиаченца) победи с 3:1 (19:25, 25:16, 25:23, 25:20) гейма като гост новака Експривиа в среща от 19-ия кръг на италианското първенство по волейбол за мъже.

Капитанът на Пиаченца Христо Златанов започна като титуляр, но след това получи контузия. Българинът завърши само с 1 точкa.

Отборът на Бешикташ, с Габриела Коева в състава си, се класира за финала на турнира за Купата на претендентите, след като отстрани полския Импел Гвардия (Вроцлав).

В среща-реванш от полуфиналите Бешикташ загуби с 2:3 (27:25, 20:25, 21:25, 25:22, 9:15), но след победата с 3:1 гейма в първия мач се класира напред в турнира. Коева реализира 10 точки за Бешикташ. На финала Бешикташ ще играе с руския Заречие (Одинцово).