Миланов и Илиев: Не заслужавахме тази загуба

Полузащитникът на китайския Шъдзяджуан Георги Илиев е уверен, че двете последователни загуби в квалификациите за Евро 2016 могат да бъдат компенсирани в следващите мачове от програмата.

България отстъпи и на Норвегия с 1:2 в Осло, с което остана на четвърто място с 3 точки, докато „викингите“ са трети с 6 пункта, а Италия и Хърватия са още по-напред с 9. Азербайджан и Малта остават без актив.

"Изключително лоша загуба, но не смятам, че я заслужавахме. Имахме положения, контролирахме част от играта. Но за съжалание за 4 дни инкасирахме втора загуба, но нищо не си остава, освен да гледаме напред, защото този мач вече не можем да го върнем. Смятам, че може да компенсираме загубите в следващите мачове.

Треньорите ще кажат грешките, ще ги коригираме. Бяхме мобилизирани да изтрием мача с Хърватия. Но лошото е, че пак търпим загуба. Не знам на какво се дължат загубите. Може би възможностите ни не са чак толкова големи, но не мисля, че заслужавахме нула точки от тези два мача. Крайно време е да започнем да трупаме точки. Докато имаме шансове, ще се борим", каза Георги Илиев, цитиран от БТА.

Халфът на ЦСКА (Москва) Георги Миланов пък отправи закана към норвежците да не празнуват прекалено много победата си, защото може да им изиграе лоша шега.

"Получихме нелеп първи гол, доста слабо играхме в първите минути. И може би този нелеп първи гол пречупи настройката ни за мача. През второто полувреме поехме инициативата, а домакините се прибраха и от нищото ни вкараха втория гол и така загубихме. Само искам да кажа, че много взеха да празнуват в Норвегия и това ще им изиграе лоша шега.

В предишната среща играхме доста по-зле. Показахме характер днес и успяхме да стигнем до равенство в края на първото полувреме. Не знам президентът Борислав Михайлов какво е имал предвид, когато е казал, че основни играчи са изневерили. Всеки може да си говори каквото си иска.

Факт е, че предишната среща ни повлия. Но такива нелепи голове може би ще се случат веднъж на 30-40 мача. Всички дадохме каквото можехме. Имаше голямо напрежение върху нас. Днес не се получи, макар че не мисля, че играхме слабо", каза Миланов.