Милан пречупи Сасуоло в самия край (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Милан взе сладък реванш от Сасуоло за изненадващото домакинско поражение с 1:2 преди два кръга в италианската Серия А и елиминира съперника си в осминафинален дуел от турнира за Купата на Италия с крайно драматично 2:1.

Найджъл де Йонг с безпощаден шут от воле на празна врата в 86-ата минута донесе решителния аванс на домакините, които иначе бяха на път отново да се провалят в опита си да надиграят отбора на Еузебио ди Франческо.

Андреа Поли се възползва от хубав прехвърлящ пас зад защитата на Сасуоло и отблизо нацели напречната греда, като топката остана в игра и попадна на пътя на непокрития Де Йонг, който, без да се бави, я прати зад голлинията за крайното 2:1.

Иначе през първото полувреме новото попълнение на „росонерите“ Алесио Черчи попадна в обективите на камерите с асистенцията си за първия гол на тима и с мощен удар, който също срещна гредата.

4130148

Черчи, който за първи път излизаше сред титулярите за Милан, центрира отлично в наказателното поле, за да може съотборникът му в атаката Джампаоло Пацини да се разпише за 1:0. Лудия реализира първия си гол от април 2014-та, след като изпитва трудности да се вреди сред титулярите, особено под ръководството на Филипо Индзаги.

За Алесио Черчи асистенцията бе първа от май миналата година в официален мач, като тогава още носеше екипа на Торино.

Почти както се случи преди седмица в Серия А обаче, Сасуоло успя да заличи пасива на Милан. В 64-ата минута Никола Санзоне, който бе най-активен и преди почивката, вкара от дузпа за 1:1, но малко не остана на гостите да задържат равенството в срещата.

Милан спечели едва за трети път в последните си седем мача от турнира за Купата на Италия, като на четвъртфиналите ще срещне Торино или Лацио.