Милан и Хонда блестят пред погледа на Зеедорф

Мауро Тасоти постигна победа в първия си и последен мач като старши-треньор на Милан, а "росонерите" сразиха с 3:1 Специя и се класираха за 1/4-финалите на Купата на Италия.

Бившият асистент на Карло Анчелоти и Масимилиано Алегри пое отбора след уволнението на последния, но с ангажимент единствено за днешния двубой.

През втората част на трибуните на "Сан Сиро" се появи и новият наставник на Милан Кларънс Зеедорф, който кацна с полет от Бразилия. Зеедорф ще запише дебюта си в треньорската професия срещу Верона през уикенда.

Първи гол с фланелката на Милан отбеляза новото попълнение Кейсуке Хонда, за когото това бе и първи мач пред собствена публика на "Сан Сиро". Азиатецът се разписа за 3:0 в началото на втората част, а точни преди него бяха Робиньо и Джампаоло Пацини. Ферари отбеляза почетно попадение за гостите в самия край.

В следващата фаза Милан ще се изправи срещу отбора на Удинезе, който елиминира Интер в друг 1/8-финален сблъсък от надпреварата.

4057963

Мауро Тасоти даде почивка на фигури като Марио Балотели и Кака, а първи минути за Милан през този сезон записа завърналият се в тима Андреа Петаня. Шанс сред титулярите отново получи и Брайън Кристанте.

Гостите от Специя издържаха без допуснат гол в по-голяма част от първата част, но в 28' вратата им бе разпечатана. Джампаоло Пацини центрира отлично в наказателното поле на гостите, а Робиньо с глава засече топката в мрежата за 1:0.

4057964

Само три минути по-късно резултатът вече бе удвоен. Асистентът на първото попадение Джампаоло Пацини добави и второ. Италианският национал получи добро подаване зад защитата и с класно воле отбеляза първия си гол от месец април 2013 година.

И през втората част Милан продължи да контролира случващото се на терена, като нямаше съмнение, че "росонерите" ще се класират сред най-добрите осем в турнира.

4057962

В 47' дойде и моментът на Кейсуке Хонда, който ознаменува добрата си игра до момента и с първо попадение за Милан. Японецът осъществи успешна добавка след далечен изстрел на Монтоливо и обра заслужените аплодисменти на "Сан Сиро".

До края на срещата Специя все пак достигна до почетно попадение на "Сан Сиро". Точен в заключителните минути бе Никола Ферари, но това нямаше как да спре Милан по пътя към 1/4-финалите.

AC Milan 3-1 Spezia (All Goals) 15.01 ourmatch.netby ourmatch