Милан е в тотален амок! Аталанта триумфира над жалкия тим на Гатузо

Някогашното страшилище Милан продължава да копае дъното и се превърна в босовата круша на Серия А. Росонерите продължават да разочароват феновете си с тотално безлични игри. Тази вечер насред "Джузепе Меаца" Аталанта наведе Милан с 2:0 с по 1 гол във всяко от полувремената.

Гостите от Бергамо бяха по-активни в началото, но въпреки това домакините стигнаха до гол в 13-ата минута чрез Джакомо Бонавентура, който се зарадва. Секунди по-късно обаче попадението му не бе признато след помощ от системата за видеоповторения ВАР, която показа, че Кутроне е подал с ръка на Бонавентура.

В 32-ата минута Брайън Кристанте с глава даде преднина на берагамаските, засичайки центриране от пряк свободен удар. „Росонерите” показаха за кой ли път, че изпитват сериозни проблеми при статични положения.

След почивката играчите на Дженаро Гатузо се опитаха да установят някакъв натиск, но без резултат. В 71-ата минута Аталанта нанесе втори сериозен удар, удвоявайки аванса си с гол на словенеца Йосип Иличич след асистенция на Леонардо Спинацола.

Гостите от Бергамо диктуваха събитията на терена след втория си гол, а „росонерите” трудно им отнемаха топката, за да организират атаки. Феновете на домакините пък освиркаха своите любимци за вялата и безидейна игра.

След седмата си победа за сезона Аталанта е на седмо място с 27 точки. Милан записа осмо поражение в италианския елит през настоящата кампания и е 11-и с 24 точки.