Милан бие с мъка, 3 отбора на 2 точки от върха (ВИДЕО)

С гол на Лука Антонели в 53-ата минута Милан постигна втора поредна трудна домакинска победа в Серия А, но все пак зарадва феновете на „Сан Сиро“ с успех 1:0 над гостуващия Киево.

„Росонерите“ миналия уикенд надвиха трудно Сасуоло с 2:1, благодарение на късен гол, а сега също си поиграха с нервите на привържениците, но все пак записаха втори пореден успех в първенството, което им се случва едва за втори път от началото на кампанията.

Luca Antonelli Goal - AC Milan 1 - 0 Chievo...by Football--Live

В същото време водачът Рома продължи да гази по терените в Италия и спечели с 3:1 домакинството си на Удинезе след два ранни гола на Миралем Пянич в 4-ата и Майкон в 9-ата минута, както и на Жервиньо в 64-ата. „Вълците“ са на върха с 23 точки и имат 2 повече от цели три отбора – Фиорентина, Наполи и Интер.

„Нерадзурите“ вчера спечелиха трудно с 1:0 визитата си на Болоня, благодарение на гол на Мауро Икарди след груба грешка в защитата на Алекс Ферари, като миланският гранд игра половин час с човек по-малко.

Фиорентина спечели с 2:0 гостуването си на Верона и прекрати черната си серия от три загуби – с по 1:2 от Наполи и Рома в Серия А и от Лех (Познан) в Лига Европа. „Виолетовите“ имат 21 пункта, след като Маркес си вкара автогол в 25-ата минута, а в 57-ата Никола Калинич с шестия си гол от началото на сезона направи преднината на гостите още по-убедителна.

Chievo Verona vs Fiorentina 0-2 All Goals 28...by Pewdiepie2011

С голове на Гонсало Игуаин в 39-ата и Дрийс Мертенс в 80-ата минута Наполи надви Палермо с 2:0, като Ивайло Чочев влезе в игра четвърт час преди края на срещата. Игуаин е новият топ реализатор на Калчото с осем попадения, но Едер (7) може да го настигне утре, когато Сампдория приема Емполи.

Napoli vs Palermo 2-0 All Goals and Highlights...by fonguieng-nat

Рома е лидер с 23 точки след 10 кръга, а Наполи, Фиорентина и Интер имат по 21 и на практика делят второто място. Сасуоло настигна Лацио и двата тима имат по 18 пункта, след като „неровердите“ надвиха Юве с 1:0, а Лацио си позволи лукса да загуби визитата на Аталанта с 2:1. Милан вече е осми с 16 точки.

В следващия кръг ни предстои да гледаме битката между Рим и Милано – Лацио приема Милан, а Интер домакинства на Рома.