Милан без Диего Лопес в дербито с Юве

снимка: acmilan.com

Отборът на Милан постигна изключително драматична победа с 5:4 при снощното домакинство на Парма, но "росонерите" дадоха и свидна жертва в лицето на своя титулярен вратар Диего Лопес.

Испанският страж получи разтежение по време на сериозния си гаф за четвъртия гол на "дуковете", макар и оставайки да доиграе минутките до края на "Енио Тардини".

Днес стана ясно, че бившият вратар на Реал Мадрид страда от разтежение в бедрото, което ще го извади от терените за най-малко две седмици.

Това означава, че Лопес ще пропусне супердербито с шампиона Ювентус в събота, както и мачовете с Емполи и Чезена. На този етап ибериецът е под въпрос за двубоя с Киево.

Това означава, че ветеранът Кристиан Абиати отново ще се завърне под рамката, заемайки мястото на Лопес.