Мидълзбро най-накрая се завърна във Висшата лига

Отборът на Мидълзбро спечели промоция за Висшата лига, след като направи равенство 1:1 у дома с Брайтън енд Хов Албиън в мач от последния 46-ти кръг на Чемпиъншип.

Двубоят на "Ривърсайд" бе пряка битка за второто място, даващо право на промоция в елита на Англия, след като преди седмица Бърнли си осигури такова.

Гостите от Брайтън се нуждаеха от успех, за да изместят своя противник, но след днешното равенство двата тима завършват сезона с по 89 точки, а по-добрата голова разлика на Боро им дава предимство в крайното класиране.

Кристиан Стуани изведе домакините напред в 19-та минута, но Дейл Стивънс изравни 10 минути след почивката.

Само 4 минути по-късно Стивънс направи брутално нарушение срещу Гастон Рамирес и получи директен червен картон от рефера Майк Дийн, а до края гостите нямаха сили да стигнат до пълен обрат и ще трябва да търсят промоция чрез плейофите, в които ще участва още отборите на Хъл Сити, Дарби Каунти и Шефилд Уензди.