Мидълзбро наказа слаб Манчестър Сити и го изхвърли от ФА Къп (ВИДЕО)

Отборът на Мисълзбро изхвърли Манчестър Сити  от турнира за ФА Къп след победа с 2:0 на „Етихад Стейдиъм”, като головете бяха дело на Бамфорд в 53-тата минута и Кике в 93-тата.

Мидълзбро е един от най-добре представящите се отбори в Чемпиъншип, намира се на второ място в класирането и допуснал едва една загуба в последните си 14 мача.

Сити от своя страна губят втори пореден мач с пасив от два или повече гола за пръв път от 2008 година, когато претърпяха загуби от Арсенал с 3:1 и от Евертън с 2:0 отново в ФА Къп.

Сега домакините загубиха с 2:0, а през уикенда паднаха също с 2:0 и отново на "Етихад" от Арсенал.

Мануел Пелегрини започна двубоя с Кабайеро, Коларов, Компани, Боята, Сабалета, Милнър, Фернандо, Навас, Силва, Йоветич, Агуеро.

Колегата му Айтор Каранка заложи на Мехиас, Айала, Гибсън, Френд, Уайтхед, Клейтън, Ледбитър, Адома, Томлин, Бамфорд, Восен.

Мачът започна с очакван натиск на домакините, но Томаш Махиас се представяше блестящо под рамката на вратата. Серхио Агуеро, Стефан Йоветич и Давид Силва изпуснаха най-изгодните положения открили се пред тима на Манчестър Сити.

Мидълзбро също имаше своите шансове, макар и значително по-малко като брой. Патрик Бамфорд изпусна най-чистото в средата на първата част, след като Уили Кабайеро се намеси добре.

Първата част завърши без голове, и двата отбора оставиха развръзката за вторите 45 минути.

През второто полувреме домакините притиснаха сериозно Мидълзбро, но отново Махиас се оказа техния спасител и вдъхновител.

В 53-тата минута именно стража започна контраатака, при която Патрик Бамфорд откри резултата. Фернандо върна спорно към Кабайеро и Адома успя да пресече паса, след това Бамфорд дотича и откри на опразнената врата – 1:0.

В 56-тата минута късметът покри Сити след поредица от нови грешки от страна на Кабайеро, Боята и Сабалета. Първо Адома, а след това и Томлин не успяха да удвоят преднината на тима си.

В 61-вата минута Алберт Адома бе изведен по прекрасен начин на границата на наказателното поле, полузащитникът опита да прехвърли стража на шампионите, но ударът му не представляваше голяма заплаха.

В 63-тата минута Лий Томлин бе изведен от Адома, полузащитникът премина през Компани с невероятен финт, след което стреля, но ударът му срещна напречната греда.

Последва нов натиск на „шампионите” на Англия, но гостите се защитаваха отлично и не допускаха нападателите на Сити да стрелят към вратата на Махиас.

Най-чистото голово положение пред „гражданите” дойде в 88-та минута, когато Франк Лампард стреля, последва рикошет в крака на Дийн Уайтхед и топката спря в напречната греда на гостите.

В 93-тата минута Мидълзбро сложи край на спора в мача след като Адома подаде към влезлия като резерва Кике, който с едно докосване изхвърли тима на Мануел Пелегрини от турнира.