Меси се завърна с два гола и загря за Атлетико

Лионел Меси се завърна с два гола след лечение на контузия, а Барселона взе непреодолим аванс срещу Хетафе в първи 1/8-финал от турнира за Купата на Краля.

Каталунците спечелиха с 4:0 на своя "Камп Ноу", а четирикратният носител на Златната топка се появи в игра половин час преди края. Меси оформи крайния резултат с два гола в заключителните минути на срещата, като преди това Сеск Фабрегас бе отбелязал две попадения за домакините.

Извън състава на Барса за днешния двубой обаче остана Неймар, който е измъчван от стомашен грип. Така Барселона и Меси загряха за предстоящото супердерби с Атлетико Мадрид, което ще бъде изиграно на "Висенте Калдерон" в събота. Реваншът на "Колизеум Алфонсо Перес" пък вече изглежда протоколен.

Херардо Мартино стартира със Сеск Фабрегас в ролята на фалшива деветка, докато Алексис Санчес и Педро Родригес действаха по двата фланга. Серхио Бускетс, Серхи Роберто и Андрес Иниеста стартираха в халфовата линия. Адриано, Карлес Пуйол, Хавиер Масчерано и Мартин Монтоя започнаха пред Хосе Пинто в отбрана.

4056226

Хетафе разчиташе на румънския национал Киприян Марика в предни позиции, но таранът на гостите рядко получаваше шансове да обстрелва вратата на домакините.

Двубоят на "Камп Ноу" съвсем очаквано стартира с превъзходство на каталунците, които от самото начало започнаха да търсят откриване на резултата.

4056221

В 6' Рафа за малко не си отбеляза автогол, опитвайки се да блокира остро центриране на Алексис Санчес. Само две минути по-късно обаче вратата на Хетафе вече бе разпечатана. Педро центрира успешно в наказателното поле на гостите, а Сеск Фабрегас отлично отигра с глава, насочвайки кълбото към мрежата за 1:0.

Между 17' и 31' гостите от Хетафе пропиляха две възможности, открили се пред тях след изпълнение на статични положения. Първо Валера стреля неточно с глава, а след това Хосе Пинто отрази удар от близка дистанция на Родригес.

4056224

И след почивката Барселона продължи да диктува играта, докато Хетафе рядко успяваше да застраши вратата на Пинто. Още в 49' сантиметри разделиха Алексис от попадение, а малко след това Жорди Кодина спаси удар на Фабрегас. Минута по-късно Хетафе получи трети шанс за изравняване, но Пинто отново спаси.

4056223

След час игра се стигна и до отсъждане на дузпа в полза на домакините. Валера съсече Педро в наказателното поле на мадридчани, а зад топката застана Фабрегас. "Четворката" стреля безпощадно под гредата и покачи на 2:0.

Секунди по-късно "Камп Ноу" изригна, защото в игра след продължително лечение на контузия се появи Лионел Меси. Аржентинецът замени Андрес Иниеста и зае обичайното си място на върха на атаката, докато Сеск Фабрегас се върна в халфовата линия.

4056228

Пред Лео Меси така и не се откриваха възможности за гол, но в 82' "десетката" за малко не записа асистенция. Аржентинецът напредна с топка в краката и центрира меко за Педро, но сантиметри разделиха крилото от контакт с кълбото и трети гол. В 88' Лео опита да отбележи от пряк-свободен удар, но нацелвайки стената.

Най-добрият футболист в света обаче все още не бе казал последната си дума. Само за няколко минути Бълхата зарадва феновете на Барселона, бележейки два бързи гола в мрежата на Кодина - негови първи за 2014 година. Първо той реализира от близка дистанция след включване на Мартин Монтоя, а малко след това оформи крайното 4:0 с марков рейд в половината на Хетафе.