Меси и Неймар не пожалиха Гранада

Барселона се реваншира на феновете си за постната продукция срещу Малага по-рано през седмицата и разпиля с 6:0 гостуващия на стадион „Камп Ноу“ Гранада в двубой от 6-ия кръг на Примера дивисион.

Неймар реализира хеттрик, с който увеличи головата си сметка на шест попадения в шест мача от началото на сезона, а Лионел Меси блесна с два гола и две асистенции. Иван Ракитич се разписа за втори път с екипа на Барса, за да спомогне за безпроблемния успех на каталунците.

Меси вече има 400 гола с екипа на Барселона – 247 в 283 мача от Ла Лига, 29 в 44 срещи от турнира за Купата на краля, 67 в 87 двубоя от Шампионска лига и 10 в 11 изяви за Суперкупата на Испания.

"Блаугранас" вече имат 16 точки на върха в Примера дивисион и все още не са допуснали гол във вратата си – Клаудио Браво продължава серията от „сухи мрежи“, която засега му носи предимство в битката за титулярно място с Марк-Андре тер Щеген.

Внушителната голова разлика – 17:0 – прави авангарда на Барселона втория по сила в Испания, изоставащ единствено от този на Реал Мадрид (20:9). Гранада пък остава с 8 точки на 8-мо място във временното класиране, като записа първо поражение при визита в Ла Лига.

Шави Ернандес получи капитанската лента и титулярно място в двубоя, като остана на терена цял мач, което се случва за трети път през сезона. Ракитич и Бускетс му помагаха в средата на терена, но след почивката бяха заменени от Серхи Роберто и Марк Бартра.

Даниел Алвес, Хавиер Масчерано, Жереми Матьо и Адриано се справиха със задачата да помагат на Браво за опазването на вратата, като допуснаха само една критична ситуация пред голлинията. Още в 7-ата минута Ел Араби можеше изненадващо да открие резултата в полза на гостите, след като първо Матьо блокира негов удар, а при добавката нападателят на Гранада нацели горната греда.

Мунир, който подпомагаше Неймар и Меси в атаките, направи фрапантен пропуск от метър пред голлинията на празна врата в 10-ата минута и така и не успя да се разпише. В по-късен етап той бе заменен от Серхи Рамирес, а Луис Енрике напълно пренебрегна Педро Родригес и Андрес Иниеста в днешния сблъсък.

Резултатът бе открит в 26-ата минута, когато Неймар нахлу към наказателното поле и с помощта на рикошет прати топката в мрежата на гостите за първи път. Иван Ракитич се възползва от подаване на Лео Меси, за да увеличи аванса на каталунците 120 секунди преди края на редовното време.

Миг преди съдията да свири за последно преди почивката Неймар успя отново да се разпише и съвсем да предопредели изхода на двубоя – 3:0 за едно полувреме. След паузата играчите на Гранада решиха да избегнат стереотипа и да опитат да се надиграват със съперника, но инкасираха още три гола.

Меси с глава засече хубаво центриране на Даниел Алвес, за да открие головата си сметка. Плеймейкърът в 66-ата минута асистира и за втория гол на Неймар, за да оформи сам крайното 6:0 в 82-ата.