Мерцедес отново е шампион във Формула 1

След 15 кръга от календара на Формула 1 за 2015 година световният шампион при конструкторите е ясен – очаквано, това отново е екипът на Мерцедес. Въпреки отпадането на Нико Розберг в Гран при на Русия, Люис Хамилтън спечели състезанието в Сочи, а основният конкурент Ферари не можа да запише достатъчно добър резултат.

Себастиан Фетел се нареди на второ място, а съотборникът му Кими Райконен финишира пети – това щеше да стигне на Скудерията, да задържи интригата поне до следващия кръг и да отложи празненствата на „сребърните стрели“.

Финландецът обаче получи наказание от десетсекунден престой в бокса, което автоматично добави 30 секунди към времето му за завършване на състезанието. Така Райконен се смъкна от пето на осмо място и Ферари не спечели достатъчно точки, за да продължи да се конкурира с Мерцедес.

„Сребърните стрели“ имат 531 точки, а Скудерията е с 359, като на трета позиция при конструкторите е Уилямс с 220. Миналият сезон Мерцедес отново в Сочи си осигури титлата, но тогава надпреварата се проведе един кръг по-късно.